Gala "Drugie Życie"
- Szczegóły
|
|
9 czerwca 2026 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gali kończącej kampanię społeczną „Drugie Życie”. Finał akcji odbył się w Szczecinie.
Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat transplantacji narządów, promowanie idei świadomego dawstwa oraz zachęcanie do rozmów z bliskimi o możliwości przekazania narządów po śmierci. Kampania miała również na celu obalanie mitów związanych z transplantologią i przekazywanie rzetelnej wiedzy na ten temat.
Dzięki licznym działaniom edukacyjnym i zaangażowaniu młodzieży udało się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, zwiększyć wiedzę społeczeństwa na temat transplantacji oraz promować postawy solidarności i odpowiedzialności społecznej.
Udział w gali był okazją do podsumowania efektów kampanii oraz wyróżnienia najbardziej aktywnych uczestników projektu.
II Pikniku Młodzieżowym
- Szczegóły
|
|
2 czerwca 2026 roku wzięliśmy udział w II Pikniku Młodzieżowym zorganizowanym przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty oraz Młodzieżowy Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego. Piknik odbył się w Stepnicy.
Celem wydarzenia było:
- wspieranie aktywności obywatelskiej młodzieży,
- promowanie współpracy i dialogu,
- integracja młodych ludzi z różnych części województwa zachodniopomorskiego,
- rozwijanie zainteresowań i kompetencji społecznych.
Uczestników powitała Wiceminister Edukacji Katarzyna Lubnauer, Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz oraz Zachodniopomorski Kurator Oświaty Paweł Palczyński.
Spotkanie z Panią Wiceminister było okazją do zadawania pytań dotyczących edukacji. Młodzież miała również możliwość wzięcia udziału w warsztatach dotyczących problemów oraz zagrożeń wśród młodych ludzi (zdrowie psychiczne, transport, bezpieczeństwo, Internet).
Na miejscu mieliśmy także możliwość zapoznania się ze stanowiskami różnych służb mundurowych oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Sanepidu).
Wydarzenie stanowiło interesującą okazję do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.
Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt
- Szczegóły
|
|
27 maja uczniowie klas I, II, III i IV odwiedzili Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt z siedzibą w Sosnowicach (Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach ).
A co tam robiliśmy?
- przywieźliśmy dary dla piesków ✅,
- wyszliśmy na spacerki z ponad 50 psami ✅,
- rozdaliśmy smaczki ✅,
- odbyliśmy prozdrowotne spacery dla nas ✅,
- spędziliśmy czas na świeżym powietrzu ✅,
- myliśmy miski ✅,
- zrobiliśmy ognisko ✅,
- spędziliśmy bardzo miło czas ✅.
Wszystkich zachęcamy do przyjazdu do Schroniska. My obiecujemy, że niedługo wrócimy!
Pamiętaj – ADOPTUJ – NIE KUPUJ!!!
Warsztaty z branży TSL na Katedrze Logistyki i Ekonomiki Transportu ZUT w Szczecinie
- Szczegóły
|
|
22 maja 2026 r. uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodach technik logistyk i technik spedytor uczestniczyli w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Katedrę Logistyki i Ekonomiki Transportu na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie.
Wykład na temat Magii transportu i logistyki w XXI wieku poprowadziła dr inż. Joanna Sęk. Następnie odbyły się warsztaty, na których uczniowie mogli skorzystać z symulatora wózka widłowego oraz wziąć udział w teleturnieju z branży TSL. Warsztaty poprowadziły mgr inż. Daria Cybulska i mgr inż. Dorota Ciesielczyk. Z całą pewnością zajęcia dostarczyły naszym uczniom wielu wrażeń i rozbudziły ciekawość dalszego poznawania branży TSL.